Біздің қауіпсіздігімізді күзетуде.

07.11.2017

Өрт сөндіруші мамандығы өте қиын және қауіпті, және, әрине, жас ұрпақ төтенше жағдайларда өмірімізді және мүлікті сақтайтын адамдарды білуі керек. Балалармен күзгі демалысқа баруға болатын жерде пікір алысу барысында, Балкашино ауылындағы өрт сөндіру бөліміне экскурсияны таңдап, балаларға белгілі бір өмірлік құндылықтарды тәрбиелеп, адамдар өздерін қорғап, өз өмірлеріне қауіп төндіретінін түсінуге үйретіңіз. Өрт сөндірушілерді құрметтеу, оқуға деген қызығушылығы өзіндік мінез-құлыққа деген маңызды көзқарасты дамытуға, өрескел өрт ойындарына кедергі болады. Бірақ та, өрт сөндірушінің бұл туралы айтқандары балаларға арналған өрт қауіпсіздігі ережелерін толығымен басқаша игереді.

2017 жылдың 3 қазанында біздің оқушылармен өрт бөліміне экскурсияға бардым.

Өрт сөндіру бөлімінде күзет командирі Тасболатов Ануар Қасенұлы қарсы алды, ол бізге экскурсия жасады. Ол күзет бөлмелері, кезекші - диспетчерлік қызмет көрсету, демалу үшін бөлме көрсетті. Дети задавали много вопросов. Әскери техниканың гаражында көрнекті оқиға болды. Өрт сөндірушісі жауынгерлік техниканы, өрт және құтқару техникасын көрсетті. Тіпті қыздар әскери киімді киюге қызығушылық танытты. Балаларға өрт сөндіру бөлімшесінің иелігінде болған өрт сөндіргіштері туралы, олармен байланысты, олардың қалай жұмыс істейтіні, жабдықталғаны туралы айтылды. Балалар өрт сөндірушілерді қызықтырды. Өрт сөндіргіште өрт сөндіруге арналған үлкен арсенал бар. Балалардың шынайы қуанышы мен қызығушылығы өрттің қызметкерлеріне күлкі сыйлады. Экскурсия достық жағдайда өткізілді және өрт сөндіру бөлімшелерінің қызметкерлерінің күнделікті өмірін жеңілдете алды, себебі олардың күнделікті әрекеттері жас ұрпаққа осындай ескертпе жасамайды. Оқушылар күнделікті өрт сөндіру және адамдарды құтқару ісімен айналысатын адамдармен әңгімелесуден көптеген пайдалы ақпарат алды.