«Бөбек» ҰҒПББСО РМҚК «Өзін-өзі тану» оқу-сауықтыру орталығы.

12.10.2017

Елдің бірінші ханымы Сара Назарбаева «Бөбек» қайырымдылық балалар қорын құруға  бастама жасады. 15 қыркүйектен 6 қазанға дейін Балкашин № 1 орта мектебінің 4 «Б» сынып оқушысы Қурмантаев Алихан Алматы қаласына баруға мүмкіндік алды. Оқу-сауықтыру кешені балаға жақсы өмірмен қамтамасыз етілген жағдайды құруға, 6 рет тамақ беруге және мемлекеттік нормалар мен талаптардан төмен емес тұрмысты құруға, өмірі мен денсаулығын күзетуге, медициналық қызмет етуге, білім беру прцесінің таратылуын қамтамасыз етуге,жасөспірімнің заңды құқығын және мүддесін қорғауға міндетті. Қордың ресми өкілі А. Элгезек атап өткендей, бұл нақты ана сүйіспеншілік пен қамқорлықтың көрінісі, себебі білім - бұл адам өміріндегі ең сенімді жолдама.  «С.Назарбаеваның қызметі мұқтаж балаларға қайырымдылық іс-әрекеттерін жүзеге асыруға мүмкіндік беретін барлық отандастарымызға лайықты үлгі болып табылады. Бұл бүкіл әлем бір баланың көз жасына жетпейді деген шындықты тағы да растайды », - деді қордың өкілі.

«Бөбек» қайырымдық қоры тәуелсіздік қарсаңында 1992 жылы құрылған. Сол кезде балаларды қорғау мәселесіне ерекше көңіл бөлінді. Қордың жұмысының мақсаты нашар балаларға көмек көрсету. Осы жылдар ішінде жүздеген қайырымдылық акциялар өткізілді. 2002 жылдан бері «Бөбек» ата-анасы жоқ және аз қамтылған отбасылардан шыққан студенттерге көмек көрсете бастады Жылдар бойы арнайы стипендия түрінде қаржылық көмек алған студенттердің саны 30 мыңнан асты, ал көрсетілетін көмек көлемі 113 млн теңгеден асты.